دیگ چدنی سوپر ۱۳۰۰

دیگ چدنی آب گرم شوفاژ کار سری ۱۳۰۰ سوپر هیت با ظرفیت حرارتی ۴۹۴۰۰۰ الی ۱۳۰۰۰۰۰ کیلوکالری بر ساعت در مدل های ۷ الی ۲۰ پره در تناسب با متراژ های مختلف تولید می شود. از این سری از دیگ ها می توان در ساختمان هایی با متراژ بنای کل تا ۶۵۰۰ متر مربع نظیر موتورخانه مرکزی و تامین آب گرم مصرفی برای مجتمع های مسکونی، بیمارستان ها و ادارات استفاده کرد. دیگ های چدنی شوفاژ کار به شکل افقی مولتی پاس از جنس آلیاژ چدن مخصوص و با سه پاس مچزای حرکت دود و شعله و آب طراحی می شوند که در این دیگ ها کانال های شعله و آب بر هم عمود می باشند. دیگ چدنی شوفاژ کار دارای ویژگی هایی چون سیستم توزیع آب مولتی واتر جت (آب پخش کن)، سپر حرارتی و بدنه کاملا ایزوله می باشد که باعث بالا رفتن بازدهی، کاهش مصرف سوخت و افزایش عمر دیگ می شود. به منظور تسهیل در حمل و نقل و مونتاژ در هر موتورخانه ای، دیگ های چدنی آب گرم شوفاژ کار به صورت پره ای تولید می شود.

سطوح چدنی دیگ شوفاژ کار این سری در داخل با آب و در محفظه احتراق با شعله در تماس می باشد، که برای افزایش سطوح جذب حرارت، دارای فین های تبادل حرارتی و به صورت دندانه دار می باشد. به علاوه طول و قطر کوره احتراق متناسب با شکل هندسی شعله بوده و مسیر شعله و آب در خلاف جهت یکدیگر و بر هم عمود می باشد. در نتیجه جذب حرارت در دیگ های چدنی شوفاژکار در مقایسه با نوع غیر چدنی دیگ ها که دارای سطوح صاف و مسیر شعله و آب موازی هستند، با بازدهی بهتری صورت گیرد. از این رو دارای مصرف سوخت کمتر نسبت به نوع غیر چدنی می باشد.

در دیگ های چدنی شوفاژکار درب ها و دریچه های متعددی تعبیه شده که از طریق این مجاری می توان به راحتی و بدون نیاز به باز کردن کل دیگ، پاس های مختلف آن را بازرسی کردو در صورت نیاز می توان از همین مجاری برای تمیزکاری و زدودن ضایعات ناشی از احتراق از روی دیگ استفاده کرد. به دلیل این که یکی از عوامل کاهش بازدهی مصرف سوخت، رسوب املاح بر روی سطوح داخلی مجاری عبور آب موجب می باشد، بنابراین توصیه می شود بازرسی سالیانه و شستشوی مجاری عبور آب را جدی بگیرید.